עמוד הבית | מומלצים | צור קשר | מפת האתר |
 

 

פסיכופריחה – רונן דוד

 

"פסיכופריחה" מביא את סיפורו של אורי, מ"פ לוחמים בשטחים, בחור כארז, שבמהלך שירות מילואים קרבי לקה בפסיכוזה חמורה, המערערת את עולמו ומעמתת אותו עם עולם שבו אין ערכים, אין סדר ואין דבר להישען עליו. במקביל, מתערערת אצל אורי האמונה בערכים היפים שעליהם חונך: זוגיות, אהבת אדם לרעהו, מחויבות ואהבת המולדת. המסגרות הישנות והטובות, מסגרות מציאות חייו הפנימית והחיצונית גם יחד מתמוטטות אחת אחרי השנייה ואורי נאלץ להתמודד עם החוקים החדשים שהוצבו בפניו, עם רופאיו ועם מציאות שונה לגמרי מזו שהייתה מנת חלקו קודם לשירות המילואים הגורלי.

ספרו של רונן דוד, חושף צוהר אל הוויה אישית עלומה, מיוחדת במינה ובתוך כך מאפשר לקורא ללוות את אורי בדקדקנות מצמררת, בחוויות המדהימות שהוא עובר. סיפורו המרגש נקרא בנשימה עצורה.

 

 

לרכישת שלושת הספרים מאת רונן דוד, בכרטיס אשראי

 

להזמנת הספר באמצעות שליחת צ'ק צור קשר עם המחבר

 

 

מחלת נפש - המדריך להתמודדות ולהחלמה

 

"אין חכם כבעל ניסיון" אומרת האמרה המפורסמת ואכן כך הוא בספר זה שכתב רונן דוד נשוי ואב לשתי בנות, אשר חווה בשנת 2000 במהלך שירותו הצבאי הקרבי, פסיכוזה מסוג מאניה ששיבשה את חייו לחלוטין, בודדה אותו מהחברה גרמה לגירושיו. כתוצאה מהמשבר אושפז רונן כמה פעמים בבתי חולים, שמן מאוד, עישן כמו קטר וחייו היו במסלול התרסקות. לאחר הארה פנימית שהדברים יכולים להשתנות רונן אוסף את עצמו וצועד בדרך שמובילה אותו להעצמה ובריאות. הוא מוצא אהבה חדשה,משיל קילוגרמים רבים ממשקלו, מפסיק לעשן. כותב ספרים, מקים קבוצת תמיכה, ומהווה מודל חיקוי לאחרים המראה להם שזה אפשרי לקום מהריסות הנפש להצליח בחיים בכל התחומים ולעזור גם לחולים אחרים.

בספרו מחלת נפש פונה רונן בלשון רבים לאחרים שחוו מצבים נפשיים,  הדומים לשלו ומנדב מניסיונו בנושאים פרקטיים רבים הנוגעים לאנשים ובני משפחותיהם שחייהם יצאו משליטה בגלל מחלת נפש כזאת או אחרת. המניע הראשון שדחף אותו לצאת ממעגל הקורבנות וההאשמה היא ההבנה שהוא אחראי לעצמו ואסור לו להאשים את החברה,ההורים, הכדורים ועוד.  הוא נרשם לאתרי היכרויות כדי לא להיות לבד, שזה כשלעצמו הוכח כהרסני, בהמשך סדנת גמילה מעישון, והורדה במשקל, הרצאותיו נוחלות הצלחה בכל רחבי הארץ . בהרצאות הוא מספר ומתאר את כל מה שעבר עליו, תוך שימת דגש על הנקודות החשובות שהובילו אותו בטיפוס איטי אך בטוח אל ההצלחה שאותה הוא חי היום.

בספר המלצות חשובות לכל אדם שחווה מחלת נפש, אשפוז וקושי חברתי בחייו האישיים,אך הוא אינו מחליף ייעוץ מקצועי או טיפול רפואי. ראשונה בהמלצות היא לא להדביק אבחנה ברורה למאושפז, מכיוון שזה יכול להשתנות מאשפוז אחד לשני ומרופא לרופא. לעבור את האשפוז בקלות ובמהירות!כאן מעניק רונן טיפים איך להתנהל מול הצוות הרפואי באשפוז, להיות מנומסים להימנע מצרות ולקבל את חוקי המקום כלשונם, מה שיכול לקצר את השהות במתקן. עוד פרק חשוב בספר הוא הקשרים החברתיים שרצוי לטפח ויכולים להוות גב ותמיכה לאדם החולה. כמובן שקיים גם הפן של קשרים עם אנשים שיכולים להזיק במקום לתמוך,  את זה צריך לזהות ולנסות להימנע מקשר עם אדם שאינו טוב עבור החולה. סטיגמה של החברה היא דבר קשה ולא תמיד מובן. אך סטיגמה עצמית של החולה כלפי מצבו יכולה להיות הרסנית אף יותר. לכן מומלץ לפי המדריך לחשוב חיובי ולטפח מחשבות עוצמתיות ובונות במקום מחלישות וחולניות.

אורח חיים בריא, גמילה מעישון ותעסוקה אינן מילים יפות. בלבד הן כורח המציאות של כל אדם ובפרט אדם שעולמו הפנימי התרסק בעקבות בעיה נפשית. לכן חשוב על פי דבריו של רונן להבין שהכל בידיים של האדם, ושתמיד ישנה דרך עניפה להצליח לשקם את החיים. וכאשר יש ראיה כזאת ברורה כמו רונן שבחר להצליח ולשקם את חייו זה אפשרי עבור כל אחד. עם רצון טוב, שינוי במחשבה, ותמיכה ממשפחה חברים ניתן להצליח ולפרוח ולטעום את החיים על כל גווניהם.

 

 

מעגלון

 

 

שורת אירועים בלתי מוסברים נוחתים על עמוס בן שלום, עובד חרוץ ותמים בתאגיד ענק. עמוס נקלע למסכת השתלשלויות והתגלויות שבעקבותיה הוא נשאב למלא תפקיד הרבה יותר חשוב מכפי שחשב. האם מסכת מדורי הגיהינום שאותה נאלץ לחוות על גופו הייתה כדאית? כל שנדרש מכם הוא להדק חגורות ולהצטרף למחול שדים מעורר השתאות שאליו נחשף גיבור הספר, ולהחליט פעם נוספת אם דברים שרואים מכאן גם רואים משם. ספרו השני של רונן דוד, נקרא בנשימה עצורה עד לסופו המפתיע.

 

לרכישת שלושת הספרים, עם הקדשה מאת המחבר, באמצעות כרטיס אשראי (100 ש"ח בלבד, כולל עלות המשלוח)

 

 

על מנת לרכוש חלק מהספרים בלבד, אנא צור קשר עם המחבר

 info@Rbooks.co.il

לרכישת הספרים באמצעות צ'ק - שלח מייל לכתובת:

  info@Rbooks.co.il

 

 

מאמרים

הרצאות

בתקשורת

ספרים מאת רונן

קטעים כמו בספר

ארגונים

ספרים מומלצים

סרטונים

ראיונות

תגובות

 
 
  מומלץ להירשם לרשימת התפוצה (ניוז לטר) על מנת להישאר מעודכנים ולקבל מעת לעת ניוז-לטר בנושאים: פסיכוזה, התמודדות ובריאות הנפש  
 
דואר אלקטרוני
שם

דף הבית | מאמרים | הרצאות | בתקשורת | פסיכופריחה | קטעים כמו בספר | ארגונים | ספרים | סרטונים | תגובות | מומלצים |

צור קשר | מפת האתר | אודות האתר ובעליו

 

© כל הזכויות שמורות לרונן דוד 2006